Vasario 5 d. yra minima Šv. Agotos diena. Ši diena taip pat buvo minėta ir Elektrėnų socialinės globos namų Pakalniškių padalinyje. Socialinio darbuotojo padėjėja Nijolė Tomkevičienė pravedė edukaciją padalinio gyventojams ir Pakalniškių bendruomenės „Jorė“ vaikų dienos centrui, kaip namuose pasigaminti naminę duoną. Kaip turi būti ruošiama duona, susidomėjo daug gyventojų ir vaikų, kadangi ne visi yra patys bandę kepti duoną, o tuo labiau paruošti raugą ir tešlą.

Šv. Agotos dienos minėjimas truko net dvi dienas – vasario 6 ir 7 dienas. Pirmą dieną socialinio darbuotojo padėjėja Nijolė Tomkevičienė atnešė jau pagamintą raugą, kurį pagaminti trunka 4 dienas. Sumaišius raugą ir sausus ingredientus buvo pagaminta tešla duonai. Paruošus tešlą, atgnybome gabalą tešlos, taip pasiruošdami raugą rytojaus kepimui. Visi vaikų dienos centro vaikai išminkė po mažą duonos kepalą. Vaikams tai buvo labai įdomi patirtis. Paruošę duonos kepaliukus buvo apibarstoma sezamo sėklomis ir šaunama į orkaitę pusvalandžiui. Kepdama duona paskleidė nuostabų aromatą po visą įstaigą.

Antrąją dieną į duonos kepimą atėjo ir Elektrėnų socialinės globos namų Pakalniškių padalinio gyventojai. Kadangi vaikų dienos centro vaikai jau mokėjo ruošti tešlą ir kepti, jie apmokė ir vyresniuosius.

Dėkojame socialinio darbuotojo padėjėjai Nijolei Tomkevičienei už pravestą duonos kepimo edukaciją. Ši veikla suartino ne tik vaikų dienos centro vaikus, bet ir Elektrėnų socialinės globos namų gyventojus, o kartu visi įgijo daug gyvenimiškų įgūdžių maisto ruošoje.

Socialinė darbuotoja Jolita Platienė